Tradycja tatuażu plemiennego i znaczenie tatuaży plemiennych

Znaczenie przynależności do plemienia było częścią ludzkiej egzystencji od samego początku. Wspólna siła plemienia była najlepszym ubezpieczeniem na życie, a ci, którzy nie należeli do plemienia, musieli stawić czoła najcięższej możliwej egzystencji.

Okazywanie wierności danemu plemieniu przybierało na przestrzeni lat wiele różnych form. Malowanie ciała wybraną ikoną totemiczną plemienia było często sposobem, w jaki ludzie ogłaszali swoje więzi z daną społecznością. Bardziej trwała metoda bliznowacenia skóry była początkiem tatuażu plemiennego.

Praktyka ta ewoluowała od tatuażu plemiennego do znakowania ciała innymi ikonami. Wizerunki ciał niebieskich, zwierząt lub innych znaczących postaci stały się częścią sztuki tatuażu plemiennego. Wiele razy oznaczenia były używane w ten sposób, aby określić rangę osoby w plemieniu lub jako sposób reprezentowania małżeństwa i rodzicielstwa.

Praktyka używania plemiennej sztuki tatuażu jest nadal w użyciu, i to nie tylko w nierozwiniętych rejonach świata. Rytuał tatuowania się gangów jest kontynuacją tej praktyki, i to z wielu tych samych powodów. Status członka gangu jest często przedstawiany za pomocą tatuażu, podobnie jak głębokość jego zaangażowania w sprawy gangu. Wyczyny odwagi są zaznaczane na ciele członka gangu, tak jak to było w najwcześniejszych dniach ludzkości. Ta koncepcja tatuażu plemiennego zawsze była częścią życia w ludzkim społeczeństwie.

Oto galeria fajnych plemiennych wzorów tatuaży, ciesz się.