Strój biurowy i akcesoria mogą być często trudnym wyzwaniem dla kobiet. Tak, istnieje tak wiele opcji, ponieważ kobiety nie muszą trzymać się noszenia garniturów tylko, ale wybierając strój odpowiedni do biura może być trudne, zwłaszcza przy wyborze biżuterii. Niektóre kobiety uwielbiają nosić dużo biżuterii, ale w środowisku biurowym, że może wypaść jako nieodpowiednie. Mniej znaczy więcej, niektórzy powiedzą, ale zobaczmy zasady noszenia biżuterii w biurze przy zachowaniu stylu. 

Zachowaj subtelność

Nawet jeśli chcesz się wyróżniać w biurze, dla dobra swojej kariery, nie powinieneś tego robić poprzez noszenie zbyt głośnej biżuterii. Poziom hałasu jest niezwykle ważne tutaj, bo nie chcesz, aby zbyt wiele hałasu clunking podczas chodzenia lub niech biżuteria "krzyczy" z ciebie i wyglądają tandetnie. Nie chcesz też ciągle uderzać swoją dużą bransoletką o biurko lub klawiaturę i zwracać na siebie zbytniej uwagi w cichym biurze. Nie chcesz jednak przyciągać zbyt wiele złej energii skierowanej na Ciebie przez zbyt kolorowe lub zbyt wiele błyszczących elementów. Twoim najlepszym wyborem jest trzymanie się "spokojnej" biżuterii, zarówno jeśli chodzi o materiał, jak i paletę kolorów. Prosta, miękka bransoletka i uroczy pierścionek, będą w sam raz, a takiej biżuterii możesz szukać tutaj. 

Trzymaj się klasyki

Jeśli Twoje biuro ma ścisły dress code, może po prostu chcesz trzymać się klasyki. Formalny strój również prosi o formalnej biżuterii i jest to kod na utrzymanie go proste. Nigdy nie można się pomylić, jeśli sparujesz marynarkę i spódnicę lub spodnie z prostym zegarkiem w pasujących kolorach. I nawet jeśli zegarek nie ma "bling", to będzie utrzymać strój wybitny. Ponadto, można dodać prosty pierścień lub cienki naszyjnik do stroju i jesteś formalne, ale stylowe. 

A co z biznesowymi spotkaniami?

Praca w ruchliwym biurze oznacza, że będzie wiele spotkań biznesowych. Jednak wybranie odpowiedniej biżuterii może być trudne. Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, to określić charakter spotkania. Na przykład, jeśli będziesz uczestniczyć w formalnym spotkaniu zarządu, gdzie będziesz rozmawiać z kierownictwem wyższego szczebla, chcesz być subtelny, ale nadal zapewniać osobowość i charakter z biżuterią. Małe i eleganckie kolczyki sztyfty mogą być doskonałym wyborem dla tego spotkania, a można je sparować z elegancką bransoletką lub zegarek, jeśli masz zamiar zrobić wiele gestów ręką. Z drugiej strony, jeśli to spotkanie jest bardziej swobodne i z rówieśnikami, Twoja biżuteria może być nieco mniej formalna i zabawna. 

Bierzesz udział w nieformalnym przyjęciu w biurze?

Biorąc udział w imprezach biurowych, nadal chcesz zachować pewną formalność w swoim stroju. Mogą być one jednak bardziej swobodne i zabawne, ale nie przesadzaj. Jeżeli chodzi o biżuterię, świetną opcją na takie przyjęcia są wyraziste elementy. Wybierz jeden element (może to być duży gruby naszyjnik, bransoletka z mankietem, itp.) i upewnij się, że inne elementy są mniej widoczne. Powstrzymaj się również od noszenia pierścionka na każdym palcu, ponieważ będzie to wyglądać niechlujnie i tandetnie.

Trendy w biżuterii, jak również biurowy dress code, ulegają ciągłym zmianom. Jednak ogólną zasadą jest, że w biurze powinnaś wyglądać co najmniej półformalnie, a Twój strój i dodatki muszą być gustowne i proste. Jest to środowisko biznesowe i nikt z Twoich kolegów ani Ty nie powinniście wyglądać tandetnie lub nieodpowiednio. Więc, upewnij się, aby wybrać trochę prostsze biżuterii dla swoich dni w biurze i będziesz wyglądać profesjonalnie i oszałamiające.