biurowa-moda.pl

Strona o modzie i tematyce związanej z pracą

Poradnik

Czy zmarszczki mimiczne mogą zostać wyleczone?

Czy zmarszczki mimiczne mogą zostać wyleczone?

Zmarszczki mimiczne są, jak nazwa wskazuje, efektem mimiki twarzy oraz stale zmniejszającej się elastyczności skóry twarzy.

Jak powstają zmarszczki mimiczne?

Zmarszczki mimiczne są rezultatem mimiki, czyli powtarzających się ruchów w czasie grymasów twarzy. Powstają one również dlatego, że marszczymy czoło czy też podnosimy brwi. Zmarszczki takie powstają nawet poprzez mrużenie oczu czy uśmiechanie się. To właśnie z uwagi na fakt, że takie ruchy wykonywane są codziennie przez całe życie, pierwsze zmarszczki mogą pojawić się nawet po 20 roku życia i nie są czymś dziwnym, co mogło zostać spowodowane brakiem odpowiedniej pielęgnacji. Pierwszą oznaką mogą być tak zwane kurze łapki, które pojawiają się wokół oczu. Co ważne przyczyny zmarszczek można szukać również w zmniejszającej się wraz z wiekiem ilości kwasu hialuronowego, który znajduje się w tkankach. Kwas ten ma za zadanie wiązać wodę po to, aby utrzymać odpowiednie nawilżenie skóry. Ostatnią z przyczyn powstawania zmarszczek mimicznych jest osłabienie włókien kolagenowych, które są szkieletem skóry.

Jak zapobiegać zmarszczkom mimicznym?

Najprostszym sposobem zapobieżenia zmarszczkom mimicznym jest oczywiście ograniczenie mimiki twarzy, jednakże nie zawsze jest to możliwe, ponieważ w czasie dnia przejawia się wiele emocji, które wywołują odpowiednie ruchy twarzy. Warto więc ograniczyć, nawet tak proste, jak mogłoby się zdawać aspekty jak wykrzywianie twarzy w czasie wysiłku fizycznego czy też mycia twarzy i zębów. Warto również poznać sposoby na pozbycie się zmarszczek i oczywiście na zapobieganie im. Krem na zmarszczki nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem.

Sposób na zmarszczki mimiczne

Oczywiste jest to, że chcąc znaleźć dobrego kosmetologa, należy przede wszystkim skupić się na znanych i renomowanych specjalistach działających na rynku lokalnym, ponieważ gwarantuje to najwyższy poziom usług oraz pewność, że obędzie się bez powikłań. Warto nadmienić, że można również zapobiegać zmarszczkom w swoim domu. Bardzo ważny jest odpowiednie sen, dlatego też specjaliści zalecają spędzać w łóżku co najmniej 8 lub 9 godzin na dobę. Sposobem na zapobieżenie zmarszczkom jest również picie odpowiedniej ilości wody. Skóra odwodniona to idealne środowisko do powstawania zmarszczek.
Zdrowa dieta = zdrowa skóra. Warto trzymać się tej zasady, ponieważ jak wiadomo, zdrowe odżywianie wpływa pozytywnie na całe nasze zdrowie.

Zmarszczki można również usunąć u kosmetologa, jednakże z uwagi na fakt, że dalej będą powtarzane pewne ruchy mimiczne może dojść do nawrotu. Wizyta w gabinecie będzie konieczna, wtedy gdy skóra jest zaniedbana i nie pielęgnowało jej się w domowych warunkach lub też stosowano nieodpowiednie kosmetyki. Warto udać się na wizytę kontrolną do kosmetologa, który oceni stan zaawansowania problemu. Wtedy też będzie można podjąć decyzje co do kroków, które należy podjąć w celu wyeliminowania problemu. Tylko w ten sposób uzyska się wiedzę niezbędną do poprawy wyglądu cery, która jest przecież bardzo ważna dla ogólnego odbioru.

FOTOMAXIMUM

Udostępnij