biurowa-moda.pl

Strona o modzie i tematyce związanej z pracą

Poradnik

Dieta śródziemnomorska przepisy dla każdego

Dieta śródziemnomorska przepisy dla każdego

Kuchnia śródziemnomorska uważana jest za jedną z najlepszych na świecie. Co ciekawe, jest ona również uważana za jedną z najzdrowszych. Warto wiedzieć czym to jest motywowane oraz jak rozpocząć swoją przygodę ze śródziemnomorską kuchnią.

Dieta śródziemnomorska zasady

Ludzie mieszkający w regionie Morza Śródziemnego uważani są za bardzo zdrowych, co ma ścisły związek z dietą. Warto nadmienić, że mimo jakby mogło się wydawać, niesprzyjających warunków, które panują nad Morzem Śródziemnym, jest tam wiele rodzajów upraw. Dieta śródziemnomorska kojarzy się najczęściej z Włochami lub Grecją, lecz trzeba mieć na uwadze, że również inne kraje mają bardzo rozbudowaną rodzimą kuchnię, która zachwyca każdego, kto je odwiedzi. Do tych krajów zaliczyć można Turcję, Liban, Izrael, a nawet Tunezję. Kuchnia w krajach północnej Afryki czy też wschodniego brzegu morza jest uboższa niż północnego brzegu, jednakże oferuje ogrom walorów smakowych. Kuchnia tej części Afryki i Azji to przede wszystkim baranina, ciecierzyca, oliwa oraz wiele przypraw, które dostały się tam drogą lądową z dalekiego wschodu.

Dieta śródziemnomorska w Europie

Jak wiadomo włoskie czy też greckie jedzenie uważane jest za bardzo dobre i odżywcze. Typowe dla tych krajów są pomidory oraz oliwa. Warto nadmienić, że zarówno Grecja, jak i Włochy są jednymi z największych producentów tego tłuszczu na świecie. Każdy zna pizzę czy też pastę w wielu wariantach. Dania te wymają obecności pomidorów, które rosnąć mogą na osłonecznionych skarpach tamtejszych gór. Kuchnia włosa to przede wszystkim duże ilości warzyw, tłuszczu oraz makaronu. Ten ostatni jest zdrowym składnikiem, jednakże spożywany nieregularnie nie będzie stanowił problemu w prowadzeniu zdrowego trybu życia. Dieta śródziemnomorska to również bogactwo przypraw, bez których jedzenie nie miałoby praktycznie smaku. Charakterystyczne dla tamtej kuchni są smaki oregano, bazylii, pietruszki czy też kopru włoskiego. Dieta śródziemnomorska w części Europejskiej charakteryzuje się brakiem dużej ilości potraw z ziemniaków, które mimo tego, że są obecne np. w postaci gnocchi, nie stanowią podstawy diety tamtejszej ludności.

Dieta śródziemnomorska przepisy

Warto nadmienić, że w sieci dostępnych jest wiele przepisów na dania kuchni śródziemnomorskiej. Ważne jest to, żeby korzystać tylko ze sprawdzonych źródeł, ponieważ daje to pewność, że przepis będzie udany. Warto dowiedzieć się również, jakie są autorytety w kuchni włoskiej, po to, aby móc korzystać z przepisów kucharzy, którzy mają ugruntowaną pozycję we Włoszech. Przepisy na dania kuchni śródziemnomorskiej nie należą to najtrudniejszych, dlatego też nawet osoby mało doświadczone będą mogły spróbować swoich sił. Co ważne, większość składników do dań Morza Śródziemnego jest dostępnych w polskich sklepach. Mowa nawet o tych pochodzących z Afryki. Jeśli nie znajdzie się składników w markecie odwiedzanym codziennie, to warto wyszukać specjalistyczny sklep, który prowadzi sprzedaż produktów z kuchni śródziemnomorskiej.

KREATORKASZCZECIA

Udostępnij