biurowa-moda.pl

Strona o modzie i tematyce związanej z pracą

Dom

Jak urządzić szary salon w bloku?

Jak urządzić szary salon w bloku?

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się szary salon w bloku. Można śmiało powiedzieć, że Polacy kochają szarość. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że szary jest jednym z najbardziej uniwersalnych kolorów, dlatego nikogo to nie powinno dziwić. Możesz stworzyć naprawdę piękną przestrzeń, jeśli wykorzystasz go przy aranżacji salonu.

Salon w kolorze szarym

W tym artykule podpowiemy, jakie są nowoczesne dekoracje do domu. Szara barwa wnętrza wcale nie oznacza, że pomieszczenie będzie nudne. Szary salon sprawdzi się dobrze zarówno w dużym, jak i małym mieszkaniu. Szarość prezentuje się bardzo nowocześnie, a do tego łatwo zaaranżować pomieszczenie w tym kolorze. Szczególnie dużym uznaniem cieszą się monochromatyczne rozwiązania, które łączą różne odcienie szarości. W jednym pokoju można zestawić ze sobą różne materiały, wzory oraz faktury. Jest to możliwe dzięki dominacji neutralnej gamy kolorystycznej. Cała uwaga jest wtedy przeniesiona z koloru na tworzywo, więc efekt jest naprawdę bardzo ciekawy. We wnętrzu można też zastosować elementy, które nieco przełamią monotonny schemat. Domowego ciepła mogą nadać puszyste dywany oraz długie i miękkie zasłony. Należy pamiętać, że szarość można z powodzeniem łączyć też z innymi kolorami. Do ciemniejszych mebli idealnie będą pasować jasne ściany. Z pewnością delikatne i ciepłe będzie wnętrze wykończone pastelami. Jednak nie trzeba się wcale obawiać intensywnych barw. Dodatki mogą do salonu wprowadzić mocny akcent. Wśród najpopularniejszych dodatków można wymienić kolorowe donice, dywany oraz poduszki. Powinno to trochę ożywić przestrzeń. Warto jasno podkreślić, że szarość dobrze współgra ze wszystkimi kolorami. Szarość ma jeszcze tę zaletę, że nawet wielokrotnie możemy modyfikować charakter salonu. Wystarczy kupować dodatki w nowych kolorach.

Polecane dekoracje do domu

Salon powinien się nie tylko dobrze prezentować, ale przede wszystkim musi być funkcjonalny. Jest to miejsce, które powinno być urządzone według twojego pomysłu. W doskonały nastrój może cię wprawić nawet samo patrzenie na przestrzeń, która cię otacza. Najlepiej zaaranżować salon w ulubiony stylu i czuć się jak u siebie. W artykułach opublikowanych na blogu wnętrzarskim Sonito znaleźć można propozycje i inspiracje do aranżacji salonu w każdym z popularnych stylów. Wybór nowoczesnych dekoracji do domu jest naprawdę bardzo duży, dlatego każdy bez większych problemów powinien znaleźć coś dla siebie. Dodatki z pewnością nie powinny być bezużytecznymi bibelotami. Najlepiej wybierać tylko praktyczne przedmioty, chyba że jesteś fanem dekoracji, które nie posiadają użytkowych funkcji. Lustro oraz stylowy zegar ścienny przydadzą się w każdym salonie. Najlepiej wybrać takie, które będą pasować do reszty aranżacji. Sytuacja wygląda trochę inaczej, jeśli chodzi o dekoracje do pokoju dziecka. W sprzedaży dostępne są kolorowe oraz modne ozdoby do pokoju młodzieżowego i dziecięcego. Wystarczy zmienić wygląd salonu, żeby samopoczucie automatycznie się poprawiło. Warto dodać, że szarość idealnie pasuje do glamour. Delikatne i neutralne barwy nie są w stanie przytłoczyć pomieszczenia. Należy pamiętać, że w salonie najważniejsza jest przestrzeń. Nawet małe pomieszczenie można zagospodarować tak, żeby było funkcjonalne.

Udostępnij