biurowa-moda.pl

Strona o modzie i tematyce związanej z pracą

Moda

Jak wybrać dobre śniegowce dziecięce?

Jak wybrać dobre śniegowce dziecięce?

Dzieci uwielbiają zarówno lato, jak i zimę. Po to mają ferie zimowe, aby nie tylko odpocząć w domu, ale również pobawić się na dworze. Ważne jest jednak to, aby po wielu godzinach zabawy w śniegu dziecko miał cały czas suche stopy. Żaden rodzic nie chce, aby jego dziecko wróciło do domu z przemarzniętymi i mokrymi stopami. Dlatego też warto wybrać odpowiednie śniegowce dziecięce, które będą nie tylko ciepłe i wodoodporne, ale również lekkie i dobrze dopasowane rozmiarem.

Jakie śniegowce dziecięce kupić dla malucha?

Wybór odpowiednich śniegowców dziecięcych wcale nie jest taki prosty. Na początek powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim wodoodporność. W ten sposób maluch będzie mógł bez przeszkód bawić się w śniegu, który może topnieć, gdy temperatura będzie na plusie, ale również niestraszne mu będą żadne kałuże.

Warto także zwrócić uwagę na język i kołnierz, aby zakładanie i zdejmowanie butów nie sprawiało żadnego problemu, zwłaszcza małemu dziecku. Starsze spokojnie poradzi sobie samodzielnie z zapinaniem na rzepy czy sznurowaniem.

Oczywiście bardzo ważne jest, aby buty na zimę gwarantowały ciepło. Dlatego też, że warto postawić na najwyższą jakość materiału, z jakiego zostały wykonane. Zawsze jest lepiej zapłacić więcej, ale mieć pewność wysokiej jakości, ponieważ wtedy obuwie posłuży przez kilka sezonów, zamiast kupować co rok nowe. Ponadto dobre śniegowce będą miały zastosowaną technologią antybakteryjną i wykonane są z lekkiego materiału. Propozycję takich butów można znaleźć na stronie https://ulubioneobuwie.pl/pol_m_Buty-dzieciece_Sniegowce-283.html.

Jak wybrać dobry rozmiar śniegowców dziecięcych?

Jeżeli chodzi o dziecko do 10 roku życia, to jego rozmiar stopy zmienia się każdego roku o około 1 lub 2 cm. Im młodszy jest maluch, tym jego stopa rośnie szybciej. Dlatego też zakup odpowiedniego obuwia dla dzieci w tym wieku jest dość problematyczny.

Jeśli mamy bardzo małe dziecko, które nie jest w stanie jeszcze nam powiedzieć o tym, czy buty są dla niego wygodne, to pozostaje nam tylko zmierzenie obu stóp, gdy są wyprostowane. W większości przypadków nie ma większej różnicy niż pół cm między jedną a drugą stopą i zawsze dobieramy rozmiar buta do tej dłuższej.

Wartości, które otrzymamy porównujemy z tabelą rozmiarów firmy sprzedającej śniegowce dziecięce. Musimy pamiętać również o tym, że jeśli dziecko ma grubą skarpetkę, to trzeba jeszcze doliczyć około 10 mm.

Kupując dobrze dopasowane śniegowce dla dziecka będzie ono każdej zimy odkrywać na nowo uroki tej pory roku i chętnie bawić się na sankach czy lepić bałwana. Buty dla dziecka na zimę powinny być wygodne i lekkie, a także ciepłe i łatwe w zakładaniu.

Udostępnij