biurowa-moda.pl

Strona o modzie i tematyce związanej z pracą

Lifestyle

Sala bankietowa – czy warto wynająć na imprezę okolicznościową?

Sala bankietowa – czy warto wynająć na imprezę okolicznościową?

Sala do wynajęcia w Warszawie jest doskonałym wyborem nie tylko dla tych osób, które w najbliższym czasie planują wesele. Nowoczesna sala GoParty jest doskonałym wyborem przede wszystkim dla tych osób, które w pierwszej kolejności cenią sobie nietuzinkową elegancję, klasykę w najlepszym wydaniu i prostotę. W GoParty można zorganizować nie tylko bardzo wystawne, ale również skromne wesela rodzinne.

Z jakim wyprzedzeniem najlepiej zarezerwować salę?

Poszukiwanie wymarzonej sali bankietowej na wesele najlepiej rozpocząć już na samym początku przygotowań do ślubu. W Polsce sale bankietowe zamawia się nawet dwa lata wcześniej. Oblegane i najbardziej atrakcyjne miejscówki mogą mieć zarezerwowane terminy nawet 3-4 lata do przodu. W Warszawie bardzo trudno jest znaleźć porządną salę do wynajęcia w krótszym terminie. Jeżeli zależy nam na czasie, to niestety bardzo często trzeba będzie pójść na kompromis. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na wesele w piątek albo czwartek.

Cena ma znaczenie

Sala do wynajęcia w Warszawie niestety nie należy do najtańszych wydatków. Pamiętać należy o tym, że każda sala bankietowa ma swoją własną ofertę, dlatego też należy dokładnie sprawdzić co ona w rzeczywistości zawiera. Cena sali bankietowej oprócz jedzenia, może obejmować również napoje, tort weselny, dekoracje albo dodatkowe atrakcje. Mowa tutaj między innymi o wiejskim stole, kwiatach, winietkach albo candy barze. Bardzo ważne jest również to, aby zwrócić szczególną uwagę na menu. Największym zainteresowaniem cieszy się oczywiście tradycyjne polskie menu, które dostępne jest w wielu odsłonach. Godna polecenia jest przede wszystkim zdrowa kuchnia oparta na regionalnych produktach. Coraz większą popularność zdobywa również menu wegańskie/wegetariańskie, czy też menu inspirowane zagraniczną kuchnią.

Na co zwrócić uwagę?

Przeglądając oferty sal bankietowych warto zwrócić uwagę na udogodnienia, które oferują. Dla niektórych Par Młodych jednym z najważniejszych udogodnień jest oczywiście przystosowanie sali bankietowej do osób niepełnosprawnych. Warto zwrócić uwagę także na to, czy istnieje możliwość zorganizowania przyjęcia w plenerze. Dobra sala do wynajęcia w Warszawie powinna zaoferować również obsługę na najwyższym poziomie. Każda większa impreza wymaga oczywiście obecności doświadczonych kelnerów.

W jaki sposób można zmniejszyć koszty wynajmu sali bankietowej?

Aby znacząco zmniejszyć koszty sali bankietowej należy oczywiście bardzo precyzyjnie podać liczbę zaproszonych gości. Ostateczną listę zazwyczaj trzeba zatwierdzić tydzień przed planowanym terminem imprezy. W ten prosty sposób można uniknąć płacenia za „puste krzesła”. Jeżeli chodzi o liczbę miejsc noclegowych dla nowożeńców i gości, to także warto podać dokładną liczbę osób. Pamiętać należy również o tym, aby zawsze przestrzegać rozpiętości doby hotelowej. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, aby zwrócić uwagę na liczbę dzieci w sali bankietowej. Bardzo często cennik ustalany jest w taki sposób, że odpłatność za dzieci automatycznie zmniejsza się o określoną kwotę. Rabaty przyznawane są wyłącznie dla dzieci o określonym wieku. Sporo można zaoszczędzić również wtedy, gdy wynajmujemy salę poza sezonem.

Jakie korzyści?

Dobra sala bankietowa oferuje nie tylko odpowiednie oświetlenie, ale również porządną akustykę. Nowoczesne sale do wynajęcia posiadają oczywiście klimatyzację, która jest niezbędna nie tylko w ciepłych miesiącach. Coraz więcej sal bankietowych zapewnia swoim klientom strzeżony parking. Pamiętać należy także o tym, że na imprezach okolicznościowych ogromną rolę odgrywają czyste i zadbane toalety. Podczas przyjęć z toalet korzysta się bardzo często, dlatego też koniecznie muszą być one schludne. W łazience powinno znajdować się również wydzielone miejsce do przewijania maluchów. Nowoczesne sale bankietowe oferują także miejsce dla obsługi. Mowa tutaj między innymi o miejscu dla kamerzysty albo zespołu muzycznego. Podczas przerwy zatrudnieni pracownicy nie powinni zakłócać uroczystości.

Udostępnij