biurowa-moda.pl

Strona o modzie i tematyce związanej z pracą

Dom

Wyjaśniamy, jak urządzić biuro w domu

Wyjaśniamy, jak urządzić biuro w domu

Dla wielu osób codzienność to już home office. Praca zdalna jest bardzo komfortowa, ale wymaga od nas świetnej organizacji czasu oraz dużej samodyscypliny.

Przygotowanie biura w domu

W tym artykule wyjaśnimy, jak urządzić biuro w domu. W domowym zaciszu można świetnie zagospodarować przestrzeń, jeśli tylko mamy ciekawy pomysł. Absolutną podstawą jest udana aranżacja małego biura domowego. Biuro powinno cieszyć oko przyjaznym wystrojem, a do tego musi być wygodne. Ważna jest nie tylko funkcjonalność mebli biurowych, ale także kolory oraz dodatki. Najlepiej zakupić meble u sprawdzonego producenta, który cieszy się dobrą opinią i od dłuższego czasu działa na rynku. Na początku trzeba wydzielić strefę swojej pracy. Wydzielanie konkretnych stref we wnętrzach mieszkalnych to jeden z najmocniejszych trendów w ostatnich latach. Chodzi głównie o to, żeby mieszkać funkcjonalnie i wygodnie. W domowym biurze też możesz pracować efektywnie. W rogu pokoju można ustawić biurko do home office. Ewentualnie można je umieścić we wnęce lub ukryć za ażurowym regałem. Mały gabinet w domu powinien być traktowany jako świątynia kreatywności. Oprócz biurka i krzesła warto zakupić tablicę korkową oraz nowoczesny planer. Warto podkreślić, że swoje zadania możesz zapisywać na tablicy korkowej. Samoprzylepne karteczki oraz kolorowe zakreślacze też mogą pomóc w tworzeniu planu pracy. Dodatkowo warto się wyposażyć w ścienny kalendarz. Ważną rolę odgrywają również stojaki na dokumenty, dzięki którym możesz wszystko mieć pod ręką. Dobrze zorganizowane domowe biuro podwyższa twoją efektywność. Absolutny must have to oczywiście wygodne meble biurowe. W biurko do home office o szerokości co najmniej 130 cm powinna się zaopatrzyć każda dorosła osoba. Dobrze, jeśli wysokość mebla wynosi około 70-75 cm.

Meble biurowe

Wybór mebli biurowych jest naprawdę bardzo duży, dlatego każdy bez większych problemów powinien znaleźć coś dla siebie. Wybierz model o regulowanej wysokości, jeśli planujesz zakup krzesła. Krzesło musi być dostosowane do kształtu oraz wysokości biurka. Podłokietniki krzesła okazują się być najlepszym wyznacznikiem. Mniej więcej na wysokości blatu biurka powinno znajdować się siedzisko. Warto też wcześniej sprawdzić swoją postawę. Można powiedzieć, że masz wzorowe ułożenie ciała, jeśli masz proste plecy i ręce swobodnie oparte o blat. Idealnie, jeśli możesz wygospodarować trochę przestrzeni niedaleko okna. Jak najbliżej źródła światła dziennego powinno być zorganizowane domowe biuro. W dzisiejszych czasach przy komputerze wykonujemy większość pracy. Nie można jednak zasłaniać sobie dopływu światła. Postaw biurko do okna lewym bokiem, jeśli jesteś praworęczny. Właściwie zaaranżowane oświetlenie to kolejny bardzo ważny aspekt. Lampa biurkowa o regulowanym ramieniu sprawdzi się świetnie w przypadku kącika do pracy zdalnej. Najlepiej wybrać źródło światła typu LED o temperaturze barwowej wahającej się pomiędzy 4000 a 5000 K. Szalenie istotnym aspektem w kontekście aranżacji domowego biura jest dobór kolorów. Kącik do pracy musi być przede wszystkim estetyczny.

Udostępnij