biurowa-moda.pl

Strona o modzie i tematyce związanej z pracą

Lifestyle

Najlepsze sposoby na przechowywanie butów

Najlepsze sposoby na przechowywanie butów

Zakup butów jest szczególnym wydarzeniem w naszym życiu. Często służą one nam przez kilka lat, dlatego szukając odpowiedniej pary dla siebie, często poświęcamy na to cały dzień. Oczywiście po ich zakupie staramy się o nie dbać, myjąc je i nakładając na nie różnego rodzaju pasty. Ale czy wiemy, jak buty przechowywać? Czy to w ogóle ma jakiekolwiek znaczenie, gdzie je umieszczamy po zdjęciu ze stóp?

Przechowywanie butów – o czym należy pamiętać

Warto zacząć od tego, że przechowywanie butów jest niezwykle ważne i nie należy tego bagatelizować. Wiele osób myśli, że buty należy przechowywać w odpowiedni sposób tylko wtedy, kiedy są odstawione na kilka miesięcy. Nic bardziej mylnego. O należyte ich przechowywanie trzeba dbać nawet, jeśli są używane codziennie.

Zacznijmy jednak od szpilek, które na swoją kolej będą musiały poczekać aż do wiosny. W tym przypadku, zanim umieścimy je w szafie, należy je starannie umyć. Obowiązkowo trzeba pozbyć się piasku, kurzu oraz resztek błota.

Bez względu, czy są to buty męskie, czy damskie, należy je zaimpregnować impregnatem w sprayu lub pokryć warstwą odpowiedniego kremu. Przede wszystkim zabieg ten stosujemy do butów skórzanych.

Złym pomysłem jest odstawienie zepsutych butów do szafy. Lepiej jest je naprawić przed odłożeniem w kąt, ponieważ bardzo szybko zapomnimy o ich defekcie, co może nas zaskoczyć, kiedy znów będziemy chcieli je założyć.

Jak już zdecydujemy się na przechowywanie butów w szafie, warto dopuścić tam powietrze. Właściwa wentylacja jest bardzo ważna. Ponadto złym pomysłem jest wkładanie butów do woreczków foliowych lub reklamówek. Jeśli dane buty mają skłonność do odkształcania się, warto umieścić w nich kulkę ze zgniecionych gazet.

Składana szafa materiałowa na buty

Zdecydowanie każda kobieta marzy o dużej garderobie, w której znajduje się kilka półek na buty. Niestety często jest to niemożliwe, ze względu na sporą ilość miejsca, jakiej taka garderoba potrzebuje. Dobrym pomysłem będzie zaopatrzenie się w materiałową składaną szafkę na buty. Ciekawe jest to, że można ją dostać w wielu kolorach, a także kilku rozmiarach. Materiałowa szafka na buty jest bardzo praktyczna i bez problemu można ją dostosować do własnych możliwości mieszkaniowych. Wynajmujesz mieszkanie i nie chcesz inwestować w nowe meble? Składana szafa materiałowa będzie strzałem w dziesiątkę.

Przechowywanie butów w tekturowych kartonach

A co z butami sezonowymi lub takimi, po które sięgamy od święta? Najlepszym sposobem na ich przechowywanie będzie umieszczenie butów w tekturowych kartonach. Dlatego też nie warto wyrzucać opakowania sklepowego na buty, ponieważ idealnie sprawdzi się jako przechowalnia dla nieużywanych butów.

Przechowywanie butów w garderobie

W przypadku dużych domów lub mieszkań można pozwolić sobie na zakup garderoby. W tej sytuacji będzie można posegregować półki na buty, sneakersy, kozaki, a także szpilki. Oczywiście buty w garderobie mogą stać luzem lub być umieszczone w kartonach.

Udostępnij