biurowa-moda.pl

Strona o modzie i tematyce związanej z pracą

Moda

Modne stylizacje do pracy w biurze

Modne stylizacje do pracy w biurze

Wiele osób nie ma pojęcia, jakie stylizacje do biura są odpowiednie. Niektórzy potrafią pogodzić biurowy dress code z własnym stylem, ale niestety nie wszystkim się to udaje.

Jaki strój do biura?

W tym artykule podpowiemy, jakie stylizacje do pracy są modne w tym sezonie. Trzeba pamiętać o kilku podstawowych zasadach, dzięki czemu outfit będzie nie tylko szykowny i zgodny z firmowymi zasadami, ale również bardzo stylowy. Warto mieć świadomość, że strój do pracy różni się znacząco od tego, co nosimy na co dzień. Taka stylizacja cechuje się profesjonalizmem i dużą elegancją. To jednak nie oznacza, że ubiór do pracy musi być nudny i monotonny. Jeśli będziesz przestrzegać biurowego dress code’u to spokojnie możesz włączyć gorące trendy do biurowych stylizacji. Dress code jest oczywiście uzależniony od firmy, w której pracujesz. Niektórzy pracodawcy wymagają białych koszul, szpilek oraz eleganckich marynarek. Normą są jednak półformalne stroje do biura, które łączą elegancję z odrobiną luzu oraz wygoda. W niektórych miejscach możliwe są stylizacje, które wyrażają własny styl osobowość. Niektórzy ludzie mają potrzebę wyrażenia własnej osobowości i pracodawca powinien to zaakceptować. Pełne wyrazistych barw oraz różnorodnych fasonów są właśnie najmniej formalne stroje. Strój będzie oryginalny, jeśli dodasz kilka modnych elementów do swojej stylizacji. Warto dodać, że pozycją obowiązkową w garderobie każdej miłośniczki mody jest damski garnitur.

Przegląd szafy

Garnitur sprawdzi się idealnie do biura lub na biznesowe spotkanie. Do tego można założyć szpilki lub czółenka na obcasie. Należy pamiętać, że elementy garnituru, takie jak spodnie oraz żakiet można nosić osobno. Możesz też stworzyć niepowtarzalną stylizację, jeżeli połączysz je z innymi elementami garderoby. Nie można zapominać o dodatkach. Skromna stylizacja może nabrać wyjściowego charakteru, jeśli zastosujesz odpowiednie dodatki. Świetnie prezentują się okulary przeciwsłoneczne oraz spinka wpięta we włosy. Należy pamiętać, że okulary muszą być dopasowane do kształtu twarzy. Planując stylizację do biura trzeba zacząć od przeglądu własnej szafy. Dzięki temu będziesz w stanie skupić się na zakupach. Warto mieć na uwadze, że podstawą dobrze skomponowanej stylizacji do biura jest biała koszula. Stylizacja do pracy w biurze może też bazować na spódnicy ołówkowej. Należy być również świadomym zasad, które panują w biurze. Jeśli nie będziesz przestrzegać nakazanego dress code’u to możesz otrzymać nawet karę pieniężną. W niektórych firmach panują bardzo rygorystyczne zasady związane z ubiorem. Ograniczona paleta kolorów, sprawia, że nie można poszaleć. Czasami wytyczne są jednak ogólne, a pracodawca oczekuje tylko, żeby strój był elegancki. Oczywiście na różne sposoby można definiować elegancję. Podstawą biurowego dress code’u jest schludność. Musi mieć też formalny charakter i pasować do reszty outftitu. Jeśli najbardziej odpowiada ci garnitur to możesz na nim oprzeć stylizację. Bardzo dobrze prezentuje się też koszula w zestawie z cygaretkami.

Udostępnij